Startup – Zaczynamy biznes!

Zacząć biznes – teraz to łatwe… Gdy zakładaliśmy Provento były rzeczy łatwiejsze i trudniejsze do załatwienia niż jest to teraz.

Oczywiście od tego czasu wiele się zmieniło. Były więc czasy osobistego stawiennictwa w urzędzie gminy, urzędzie skarbowym i ZUS. Potem pojawiło się tzw. „jedno okienko”, ale niestety w mało zaawansowanej formie. Czyli można było założyć firmie w urzędzie gminy bez spacerów do pozostałych urzędów. Ale jednak w dalszym ciągu – minimum jedna wycieczka była konieczna. W kolejnym kroku przepisano wszystkie firmy do bazy elektronicznej CEIDG. Niestety… Poprawność przepisanych danych pozostawiała wiele do życzenia. Aż w końcu mamy erę całkowicie elektronicznej formy zakładania działalności gospodarczej. Marzenie? Czy na pewno? Cóż ostatnio jeden z naszych Klientów samodzielnie walcząc z  aktualizacją wpisu na stronie CEIDG, stwierdził, że jednak nie jest to takie łatwe i poprosi o nasze wsparcie…

Co oceniamy na plus?

  • jedno okienko
  • epuap
  • rejestrację w ZUS

A co na minus?

  • rejestrację VAT

 

A co wy o tym myślicie? Czy nam przedsiębiorcom jest łatwiej czy trudniej? Zapraszamy do dyskusji i krótkiej ankiety. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

 

 Podziel się!